Zdroj blízký této společnosti potvrdil, že Sky Italia uvažuje o tom, že italskou vládu požádá o subvenci na prodej svých set-top-boxů. Tato činnost je velmi riskantní a ztrátová. Dne 16. 9. 2004 uvedený zdroj sdělil, že se rovněž zkoumá náplň antimonopolní stížnosti Evropské komisi vůči subvenci italské vlády pro provozovatele digitálního vysílání.
„Uvažují o obou alternativách,“ uvedl zdroj a doplnil to, že satelitní subvence by Itálii přinesla stejný směr postupu jako má Německo a Švýcarsko, jenž nabídly podobné pobídky. V Itálii je konečný termín pro vypnutí analogové terestrické televize a pro přechod na DVB-T stanoven na konec roku 2006. Časový plán přechodu považuje mnoho analytiků za náročný.
Pro usnadnění přechodu poskytuje italská vláda příspěvek 150 EUR pro prodej prvních 720 tisíc set-top-boxů pro digitální televizi. To je technologie, která může konkurovat satelitnímu vysílání. Doposud bylo prodáno asi 450 tisíc boxů.
News Corp. argumentuje tím, že příspěvek představuje státní subvenci a deformuje konkurenční prostředí v Itálii, kde Sky Italia je jediným satelitním provozovatelem placené televize.
TSI, 38/2004, 19.9.2004, volně upraveno a zkrácenoDoplnění redakce satCentrum:Sky Italia vysílá na 16 transponderech satelitů Hot Bird 2, 3 a 4 (na pozici 13,0 stupňů východně). Programy jsou až na vyjímky zakódované v systému SECA (SECA Mediguard II) a NDS (Videoguard). V Itálii původně zavedla kódovací systém SECA společnost Tele+ (v roce 1997). Tehdy byla tato společnost pobočkou Canal Plus, jejíž sesterská firma, Canal Plus Technologies, byla dodavatelem tohoto systému. V květnu 2002 byl původní kód nahrazen systémem SECA II. V současnosti má společnost SKY více než 2,5 miliónu předplatitelů digitálního vysílání. Z tohoto počtu zákazníků využívá dekodérů SECA 1,9 miliónů a ostatní předplatitelé využívají dekodérů NDS. Kódovací systém SECA se přestane používat do konce roku 2004.