
Capelle aan den IJssel, 3. marec 2005 – Holandská spoločnosť Mediakabel spustila svoju 3G Triple Play obsahovú platformu ‘Manycast' umožňujúcu telekomunikačným operátorom ponúkať profesionálne živé vysielanie a video služby pre káblových, mobilných a internetových úžívateľov. Platforma je prístupná aj pre zahraničie.
Manycast je nová platforma vyvinutá spoločnosťou Mediakabel, ktorá umožňuje distribúciu digitálnej televízie a streamingových služieb holandským káblovým operátorom; medzi inými napr. aj pre UPC, Essent a Casema. Manycast je schopná tieto paralelné služby dodávať aj internetovým providerom a mobilným operátorom. Dodávatelia obsahu môžu teraz ľahko vkladať svoj obsah do rôznych foriem Web a Wap portálov a tak ponúkať svoje služby priamo konečnému spotrebiteľovi; akákoľvek služba@kedykoľvek@komukoľvek. Operátori budú odteraz schopní tieto triple play služby sprístupňovať oveľa ľahšie.
Nová Manycast platforma ponúka plne automatizovaný pracovný cyklus zahŕňajúci riadenie, kódovanie, publikovanie a distribúciu živého vysielania televízie a rádia, ako aj on-demand služieb pre set top boxy, počítače, PDA a mobilné telefóny. Ako pokroková technológia Manycast platforma podporuje všetky typy koncových zariadení a mobilných telefónov. Platforma ponúka pokrokový Digital Rights Management (správa autorských práv) spolu s rôznorodými platobnými možnosťami.
Riadenie a organizácia
Manycast ponúka otvorenú platformu pre integráciu digitálneho mediálneho priestoru zahŕňajúceho príjem, kódovanie, archiváciu, riadenie a výber audiovizuálneho materiálu. Platforma podporuje multimediálne kanály včítane televízie, internetu a mobilov. Veľkou výhodou Manycast je možnosť integrácie s existujúcimi rozhraniami a riadiacimi systémami telekomunikačných operátorov a mediálnych spoločností.
Manycast je modulárna platforma umožňujúca klientom (poskytovateľom obsahu) začať v malom a postupne rásť podľa vývoja trhu. Klienti si môžu svoju ponuku spravovať online. Je im umožnené riadiť a spravovať vlastný audiovizuálny archív. Systém tiež môže byť automaticky rozširovaný dohodnutými modulmi s platením podľa množstva čerpaných služieb.
3GPP a ďalšie streamingové formáty
Manycast platforma vysiela živý a on-demand audio a video obsah vo všetkých všeobecne akceptovaných formátoch ako Windows Media 9, MPEG-4 a mobilový 3GPP formát. Platforma zároveň umožňuje všetky internetové a mobilové vysielacie toky pre rôzne druhy Windows a Mac klientov, multimediálne telefóny a PDA.
Správa autorských práv - DRM system sa stará o kódovanie obsahu a licenčné poplatky koncovým užívateľom. Systém spoplatnenia môže byť nakonfigurovaný pre jednorazové použitie obsahu, alebo pre použitie počas určitého časového intervalu.
Viac informácií o Manycast nájdete na www stránke www.mediakabel.nl.
Press release, Jorris Uding, Mediakabel.nl, 7.3.2005